چرا پابجی به معروف‌ترین بازی بتل رویال در هند تبدیل شد

پابجی یک بازی بتل رویال است که علاوه بر کامپیوتر و کنسول، برای اندروید هم تعریف شده و در سال 2018 حدود 920 میلیون دلار سود برای شرکت سازنده‌اش ایجاد کرده است. پابجی ابتدا برای کامپیوتر طراحی شد و از ابتدای حضورش تا الان، هنوز تبش فروکش نکرده. پابجی موبایل امروز 200 میلیون بار دانلود شده و حدود 30 میلیون کاربر فعال در روز دارد. این بازی این روزها در خیلی از کشورها محبوب‌ترین بازی بتل رویال حساب می‌شود، چون روی چهار پلتفرم مختلف در حال اجراست. یکی از این کشورها هند است که نوجوانانش این روزها حسابی با پابجی سرگرم شده‌اند.

 

شاید اولین دلیل این محبوبیت، کانسپت جدید این بازی در بین دیگر بازی‌های اکشن باشد، کانسپتی که با وجود کمی خشونت، به شدت بدیع و جذاب است: زنده ماندن بیشتر از همه.

همچنین تطبیق‌پذیری یعنی قابلیت بازی کردن پابجی در هر پلتفرمی از کنسول و کامپیوتر گرفته تا موبایل اندروید و آی‌اواس از دیگر دلایل این محبوبیت است. حتی وقتی آن را روی تلفن هوشمند خودتان بازی کنید، محیط و گیم پلی کاملا شبیه فضای پی‌‍سی است. در هندوستان قبل از منتشر شدن پابجی، خیلی از مخاطبان بازی‌های اکشن و تیراندازی جای خالی یک بازی با گیم پلی کامل و روان را روی گوشی‌ها حس می‌کردند.

تیراندازی در پابجی دقیق و منظم است، درست شبیه زندگی واقعی. نیروی خشاب به شما اجازه می‌دهد بعد از هربار تیراندازی اسلحه‌‍تان را دوباره تنظیم کنید و  بلافاصله نمی‌توانید با فشار دادن یک دکمه تیر بعدی را شلیک کنید. سخت ولی واقع‌گرایانه. گیم پلی هم جذابیت زیادی دارد. خود مفهوم “زنده ماندن در میدان نبرد” آدرنالین خون را حسابی به راه می‌اندازد اما همه چیز وقتی جذاب‌‍تر می‌شود که شما هربار با حدود 100 نفر در حال بازی هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *